Рішення суду першої інстанції може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційні скарги можуть подаватися по всіх справах без винятку.
Подати апеляційну скаргу вправі такі суб'єкти:
Для подачі апеляції на рішення суду по цивільній справі або кримінального провадження однієї незгоди з позицією суду недостатньо. Логічно припустити: якщо є спір, то існує і дві позиції, одна з яких, на думку суду першої інстанції, більше відповідає вимогам закону. Юрист, що береться за складання апеляційної скарги, повинен в рамках законодавства, чинного в Україні, написати процесуальний документ таким чином, щоб суду було видно всі недоліки оспорюваного рішення. Уміння скласти апеляцію притаманне не всім юристам, і свій вибір необхідно зупинити на професіоналах, які заслуговують довіри.
Для того щоб правильно подати скаргу в Апеляційний суд, заявник повинен зазначити у своїй заяві такі дані:
Слід врахувати, що для подання апеляційної скарги існують певні терміни. Наприклад, апеляційна скарга в господарському процесі може бути подана до Господарського апеляційного суду протягом 10 днів з моменту проголошення рішення місцевим господарським судом. Такий же термін дається для оскарження цивільних справ. Більш тривалий термін для оскарження судового рішення першої інстанції дається в кримінальному судочинстві. Так, судовий вирок може бути оскаржений протягом місяця, інші рішення - в межах 7 днів.
Успіх будь-якої апеляційної скарги залежить в першу чергу від правильності її написання. Так як найменша помилка може призвести до того, що її повернуть або залишать без розгляду. Тому є сенс довірити написання скарги до Апеляційного суду професіоналам: адвокатам та юристам.
Фахівці нашої компанії надають юридичні послуги зі складання апеляційних скарг та поданням Ваших інтересів в різних Апеляційних судах.